Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 6 komentarzy

Grzegorz Talar "Andarian"

Grzegorz Talar - Zastępca Redaktora Naczelnego oraz Dyrektor ds. Rozwoju Nowego Ekranu

Nowy Ekran - biznes z misją.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czym jest misja i gdzie w tym biznes?

Szanowni Państwo,

W poniedziałek 04.03.2013 roku ilość odsłon Nowego Ekranu przekroczyła 100 milionów. Tego też dnia objąłem stanowiska zastępcy redaktora naczelnego oraz dyrektora do spraw rozwoju Nowego Ekranu. Historia ostatnich dwóch lat jest bardzo burzliwa. Ostatnie miesiące to sztorm.

Nowy Ekran powstał jako portal z misją. Przyjmując biznesowy charakter przedsięwzięcia uznano, że jakkolwiek zabetonowany by nie był rynek medialny w Polsce, w Internecie jest możliwość stworzenia medium, które będzie się kierowało misją dostarczania możliwie rzetelnego obrazu rzeczywistości. Misji, która w założeniu powinna przyświecać wszystkim mediom.

Rolą mediów jest patrzyć władzy na ręce. Powinny stanowić dodatkowy, czwarty filar do klasycznego modelu trójpodziału władzy. Osobiście uważam i myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi, że w Polsce trójpodział władzy to fikcja. Najbardziej rażącym tego przykładem jest praktyczne połączenie władzy wykonawczej z ustawodawczą. Ten proces jest jednak tak głęboko posunięty i zakorzeniony w świadomości społecznej, tak rozpowszechniony na całym świecie, że większość, nawet dobrze wykształconych osób nie dostrzega w tym patologii. Nowy Ekran włożył wiele wysiłku w to, by ukazać jak silne są połączenia również z władzą sądowniczą. Kiedy bowiem wszystkie aspekty władzy skupiają się rękach wąskiej grupy osób, kraj wkracza na ścieżkę dążenia ku totalitaryzmowi. 

Kiedy we wrześniu 2011 dołączyłem do grona blogerów Nowego Ekranu trwała kampania wyborcza. Nowy Ekran widząc duże zainteresowanie portalem podjął próbę stworzenia komitetu wyborczego. Będąc nowym blogerem tylko obserwowałem całe przedsięwzięcie. Uznałem to, za działanie całkiem naturalne. W przypadku sukcesu, Nowy Ekran dokonałby wyrwy w obecnym, całkowicie zabetonowanym układzie rządzącym. W przypadku porażki miałby okazję pokazać czytelnikom jak głęboko niesprawiedliwa jest obecna ordynacja wyborcza. Praktyka pokazała, że miała miejsce sytuacja trzecia, w której komitet wyborczy Nowego Ekranu został storpedowany działaniami komisji. Jakkolwiek Sąd Najwyższy wydał wyrok korzystny dla Nowego Ekranu, a cały proces powinien uświadomić społeczeństu, w jak bardzo patologicznym państwie żyjemy, tak się nie stało.

Od samego początku inicjatywa Nowego Ekranu była atakowana również w Internecie. Artykuły oskarżające o pracę dla WSI, elaboraty na temat powiązań biznesowych, zarzuty o brak transparentności. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą." Nie miało znaczenia to, co robimy, ale za kogo nas uważają. Nie miał znaczenia nasz wkład w organizację Marszu Niepodległości, Akcja Windykacja, organizowane przedsięwzięcia pomocy potrzebującym. 

Nowy Ekran jako przedsięwzięcie biznesowe, z każdą akcją społeczną organizowaną przez redakcję tracił potencjalnych reklamodawców. Klasyczny model finansowania portalu, przez wpływy z reklam, okazał się być niewystarczający. Im większy był sukces medialny portalu, tym trudniej było o reklamodawców. Całkowicie inaczej, niż powinno się to dziać w normalnych warunkach.

Efektem tego były wydarzenia, które zakończyły się odejściem dotychczasowej redakcji. Zabrakło woli i narzędzi do tego, by Nowy Ekran utrzymał się bez ciągłego zasilania kapitałem właściciela. Przyjęta strategia biznesowa okazała się być nietrafioną.

Moim zadaniem jest sprawić, by Nowy Ekran, był w stanie utrzymać się na rynku jako biznes z misją. Moim zamiarem jest, by wszyscy, którzy rozumieją patologie niszczące nasz kraj, chcieli być członkami społeczności Nowego Ekranu. W tym celu zamierzam podjąć szereg działań. Portal będzie przechodził stopniową ewolucję. Nie będę w chwili obecnej zdradzał szczegółów, chcę bowiem by stanowiły one przyjemne zaskoczenie dla użytkowników. Jest to element przyjętej strategii i mam nadzieję, że spotka się on ze zrozumieniem.   


 

Pozdrawiam wszystkich,

Grzegorz Talar "Andarian"

KOMENTARZE

 • Tajemnicze zmiany
  Oby te zmiany wyszły wszystkim na leprze:-)
  pozdrawiam
 • Powodzenia
  oby coś ciekawego ;)

  Pozdrawiam
 • @
  ..."Efektem tego były wydarzenia, które zakończyły się odejściem dotychczasowej redakcji."- dyplomatycznie ujęte he he he
  ..nie boicie się, że Łazarz znów zostanie wskrzeszony i przyjdzie straszyć Ojca Dyrektora...??:))))))))
 • @trybeus 14:54:31
  Uważam, że kwestię związaną z byłą redakcją prędzej czy później czas zweryfikuje. Projekt z punktu widzenia biznesowego przynosił coraz większe straty. Nie ma znaczenia na co została wydatkowana część kapitału, ta wydana na redakcję nie była się w stanie zwrócić, a redakcja nie chciała się zgodzić na pracę charytatywną. To, że skończyło się nieprzyjemną atmosferą było bardzo niefortunne. Jak już pisałem, uważam, że tylko czas może przynieść właściwą ocenę. Uważam też, że Nowy Ekran jest inicjatywą, która zasługuje na to by trwać i się rozwijać.
 • Czyli nic nowego, jak za Łazarza, wicie, wiecie, rozumicie, my wam życie zorganizujemy
  będziecie skakać, jak wam zagramy i zobaczycie, że będziecie z tego bardzo zadowoleni.
 • @interesariusz z PL 15:04:37
  A co się powinno zmienić? Co chciałbyś usłyszeć? Jestem tutaj także po to, by prowadzić dialog. Nie obiecuję, że wszystko będzie tak, jak sobie życzycie, ale chcę, by wszystko było tak jasne, jak to tylko możliwe.
 • @interesariusz z PL 15:04:37
  Nie rozumiem takiej DEBILNEJ ironii. Od zawsze powtarzałem wszystkim krytykantom: nie ma problemu: zakładajcie własne portale i pokazujcie "jak się trzyma kandelabr" ...

  A co do Nowego Ekranu, to uważam, że:
  - jest to największe internetowe wydarzenie w polskim internecie od samego jego początku (większym było chyba tylko pojawienie się Ultima Thule w internecie)
  - obecnie piszące na różnych blogach osoby nie stanowią nawet 1 promila ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Tak więc nawet gdyby tysiąc razy wszyscy blogerzy odchodzili z Nowego Ekranu, to na ich miejsce pojawi się kolejny tysiąc !!! A nawet MILION !!!!!!

  Pamiętajcie, że jesteśmy dopiero u ŚWITU NOWEJ ERY !!!

  Dopiero upowszechnienie się internetu, pojawienie się mobilności, tabletów i dużych smartfonów powoduje, że "INTERNET STAJE SIĘ" !!!!

  Do tej pory internetu NIE BYŁO !!!!

  Były jakieś druty, e-maile, strony internetowe itp.

  Wszystko wymagało podejścia do "stanowiska komputerowego", włączenie go, uruchomienie poczty, otworzenie strony itp. ... co to było za DZIADOSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dopiero teraz nie muszę robić NIC !!!! aby zobaczyć pocztę !!! Zobaczyć informacje w internecie !!!!

  Bo dawniej poczta przychodziła DO PROGRAMU POCZTOWEGO, a dzisiaj poczta przychodzi DO MNIE !!!! DO mojej ŚWIADOMOŚCI !!!!!!!!!!!!!

  Jest to OGROMNA RÓŻNICA i zapewniam was, że nawet w Cupertino nie dają sobie jeszcze sprawy z tego, co ja piszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Tak więc świat się na naszych oczach zmienia. Internet oddał każdemu człowiekowi TAKĄ SAMĄ WIEDZĘ !!! Nie ma już uprzywilejowanych !!!

  Bo jaką przewagę ma profesjonalna redakcja, skoro dzisiaj gdy jest gdzieś pożar, to wszyscy internauci oglądają przez kamerki ten pożar nie tylko zanim przyjedzie tam straż pożarna, ale nawet zanim się zorientują ludzie przebywający w płonącym budynku !!! Niektórzy się dowiadują że ich dom płoni właśnie z internetu !!!!!

  Co więcej !!!! Straż pożarna jadąc do pożaru ogląda na tablecie przebieg pożaru i dowódca drużyny planuje akcję rozdając zadania na podstawie filmiku na youtubie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Google Earth uaktualnia mapę satelitarną z mikrosekundową dokładnością i jeżeli jakimś cudem nie uda się domu uratować, to w tym samym momencie znika on w rzeczywistości i z google earth !!!!

  Co więcej !!! W trakcie akcji gaśniczej obiekt objęty pożarem oznakowany jest na mapie satelitarnej charakterystycznym znakiem płonącego ognia !!!!!

  Tak więc zapanowała równość między ludźmi dosłownie taka, jakby każdy człowiek posiadał własną bombę atomową mogącą rozwalić cały świat !!!! Tak więc wszyscy trzymamy się w szachu (jak by to powiedział Kloss: "rączki, rączki !", tylko że dzisiaj każdy może tak powiedzieć każdemu ...
 • @Ultima Thule 15:38:37
  p.s. tak się rozgadałem, że w końcu nie napisałem najważniejszego:

  otóż w tej nowej sytuacji (tablety są masowo na rynku od zaledwie kilkunastu !!! miesięcy), siła oddziaływania internetu zmieniła cię niesamowicie !!! I to nie tylko w sensie przekazywania treści, ale też SPOSOBU JEJ OBRAZOWANIA !!!!!!!

  Treść jest o wiele bardziej zrozumiała, przekaz o wiele silniejszy, informacja z łatwością może być konsolidowana z wielu źródeł i to w trybie NATYCHMIASTOWYM. Zmiana jest tak ogromna i dokonuje się w okresie bardzo krótkim (w sumie cały świat przejdzie na urządzenia mobilne w ciągu 2-3 lat), że z pewnością jest to największa rewolucja, jaka do tej pory się dokonała w ciągu ostatnich milionów lat !!!

  A dlaczego akurat Nowy Ekran miałby osiągnąć sukces, a nie salon24 czy inne portale ?

  Otóż sukces osiągnie ten, kto najpełniej wyrazi WŚCIEKŁOŚĆ ludzi na obecny zasrany system !!!

  Ludzie dzisiaj są już SZALEŃCZO WŚCIEKLI i tak naprawdę potrzebują jedynie małej iskry, żeby rozpierdolić ten stary świat w drobny mak !!!\

  I ta iskra już spada na proch ...
 • @Andarian 15:09:12
  W początkach nE wiele się na ten temat strzępiłem, bezskutecznie.

  Teraz piszesz
  "Portal będzie przechodził stopniową ewolucję. Nie będę w chwili obecnej zdradzał szczegółów, chcę bowiem by stanowiły one przyjemne zaskoczenie dla użytkowników. "

  czy czasem nie warto zdradzać szczegółów? Może warto, skoro plany są bardziej dalekosiężne "Moim zamiarem jest, by wszyscy, którzy rozumieją patologie niszczące nasz kraj, chcieli być członkami społeczności Nowego Ekranu. "

  Tyle, że takiemu jak ja już nie bardzo chce się wymyślać coś, na czym bzzzzzness będzie robił ktoś inny. A jego przedstawiciel na dodatek patrzy na nas z góry, bo tak odbieram twoje emocjonalne nastawienie.

  Zapytam, czy w samie wypełniasz jakieś ankiety z propozycjami hasła reklamowego dla właściciela, skoro możesz wygrać co najwyżej deskę do prasowania (a ile płaci się odpowiedniej agencji za wymyślenie hasła ?), nie mówiąc już o tym, że właściciel otrzymuje całą bazę haseł, których niby nie wykorzystuje, ale.......

  No więc jeśli tak jak ja nie wypełniasz, to chyba rozumiesz o co chodzi i jak naszym wspólnym zdaniem powinno to wyglądać.
 • @Ultima Thule 15:38:37
  dziękuję za komplement, a już myślałem, że jestem idiotą, a tu nawet przez takiego mędrca jak Ty, zostałem sklasyfikowany jako debil.

  Dawno pisałem, że strona nE powinna dawać się czytać przynajmniej na laktoczkach, no i na większych telefonikach.

  gratuluję świdomości

  "Bo dawniej poczta przychodziła DO PROGRAMU POCZTOWEGO, a dzisiaj poczta przychodzi DO MNIE !!!! DO mojej ŚWIADOMOŚCI !!!!!!!!!!!!!
  "

  a to to już absolutna mądrość
  "Tak więc świat się na naszych oczach zmienia. Internet oddał każdemu człowiekowi TAKĄ SAMĄ WIEDZĘ !!! Nie ma już uprzywilejowanych !!!"

  niestety, jako debil, dostrzegam w internie tylko reklamy, i żadnej użytecznej informacji nie potrafię znaleźć, np. jak naprawić wentylatorek mojego laktoczka, jak się inżynierom udało tak go wyprodukować, aby zaczął terkotać tuż po gwarancji, itp..

  ach zapomniałem., to wolny rynek im pomógł.

  No to może mądralo podasz mi listę laktoczków, które mają zaprojektowane wentylatorki na trochę dłużej.
 • @interesariusz z PL 16:12:16
  A gdyby Nowy Ekran dał Ci możliwość kupienia książki, której szukasz od dawna, lecz nie możesz znaleźć? Co, gdyby Nowy Ekran pomógł Ci nawiązać kontakt z dobrą i tanią firmą robiącą remonty domów? Co, gdyby przynależność do społeczności Nowego Ekranu pomagała Ci w nawiązywaniu kontaktów z tymi przedsiębiorcami, tymi sprzedawcami, którzy uczciwie traktują swojego klienta, dla których najważniejsze jest to, by klient był zadowolony? Myślisz, że to niemożliwe? Że nie byłoby to korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla Nowego Ekranu?
 • `No. no... kopara mi stuknęła o kolana...
  Gratuluję i czekam z wypiekami...-:)

  Ale jeśli nie ukrócicie "psychiatrów i psychologów" - co to znają się na zakamarkach ludzkiej psychiki lepiej od "badanych", - RAZEM Z ICH WYOBRAŻENIEM o demokracji, to szambo wróci refluksem.

  Demokracja, jako narzędzie podejmowania decyzji - nie istnieje po to, by ją kompromitować.
  Zwłaszcza "sobiepańskimi" wpisami - bo takie właśnie "deklaracje woli" - zwalcza. Stąd do niej alergia.

  Jesteś mądrzejszy, masz dyplomy, tytuły - wykaż to na rynku -Panie UT.
  Jeśli się nie przeceniasz - będzie Cię stać na finansowanie NE.
  Tylko nie biadol, że winni wszyscy inni, a głównie emeryci...

  To - co do celów...(sugestia)
  Hit - to będzie, jeśli uda się zmusić pozostałe media - by podejmowały tematy wywołane TU.
  I sprawą drugoplanową jest, czy środki do tego celu wykorzystane - będą z krawędzi legalności, czy nie.
  Wszak w tym kierunku chcielibyśmy prawo zmieniać...
  A legalność definiować orzeczeniem ławy przysięgłych...

  No jest nad czym dumać...
  Pozdrawiam z pragnieniem i nadzieją Pańskiego (przynajmniej) sukcesu.
 • @mama de lux 17:40:06
  Ty chyba sobie kpiny urządzasz. Jak kupisz samochód z 3-letnią gwarancją, tzn. że po tym okresie może Ci się rozpaść w drzazgi?
 • @Grzegorz Talar 17:10:29
  Nie wiem dlaczego, ale jak objąłeś to stanowisko, to NE kiepsko zaczął się otwierać. Mam wrażenie, że może z wrażenia? Poza tym życzę powodzenia.
 • @zadziwiony 18:21:01
  A co Pan proponuje?-:))))))))))
 • @zadziwiony 18:22:28
  ..ooo..to to , proszę szanownego kolegi...
 • @mama de lux 17:40:06
  Poza tym chyba nie słyszałaś(łeś)? o istnieniu technologi postarzania produktów. Chodzi o to by wszystko sypało się własnie po upływie gwarancji i byś musiała kupić niezwłocznie nowy towar.
 • @zadziwiony 18:27:33
  Święte słowa. W chwili obecnej, inżynierowie i stratedzy w firmach komputerowych i podobnych , mocno łamią sobie głowy aby wyprodukować taki produkt aby służył niewieką ilość lat. Po tym czasie będzie mowy produkt...Który znów będzie slużył...Określoną ilość lat.
  I tak będzie do usranej śmierci.
 • I takie nieco wścipskie
  może nawet niewłaściwe pytanie. Z tego zresztą powodu możesz potraktować je jako retoryczne.

  Sam się zaproponowałeś, czy propozycję dostałeś.
 • @zadziwiony 18:36:32
  To jest fakt oczywisty. Przykład z brzegu. Kupujesz drukarkę i wszystko jest ok. Za chwilę nie ma tuszu, skończył się. Kupujesz toner , a on starcza nadłużej . Dlaczego? . Bo w drukarce jak kupowałeś w sklepie
  w tonerze bylo połowę tuszu :-(((.
 • @zadziwiony 18:36:32
  Czasem warto być wścibskim.

  Kiedy jeszcze Nowy Ekran funkcjonował w starym składzie redakcyjnym, ale już wiadomym było, że NE ma problemy finansowe Pan Opara zwrócił się do części blogerów, o pomysły zwiększenia przychodów portalu. Zanim jednak udało się stworzyć jakąś konstruktywną wizję nastąpiły zajścia z redakcją. Przedstawiłem swoje pomysły i znalazły one zainteresowanie. Będą one realizowane w innych warunkach, ale nie zmienia to faktu, że celem jest to, by Nowy Ekran był powszechnie rozpoznawany, a poglądy na nim prezentowane, by trafiały do jak najszerszej publiczności.
 • @zadziwiony 18:36:32
  ...najciekawsze jest to, że jeszcze przed Potopem dyrektor chodził z kapeluszem i zakładał jakieś kluby, bo nE nie miał grosza, a jak Łazarz z wozu to koniom lżej i okazało się, że jeszcze nie jest tak źle i kasa się znalazła i nikt nie żebra u bloggerów..najgorsza jest ta tajemnicza nowoekranowa mgła...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Andarian 18:44:57
  Dzięki za odpowiedź, z pewnością wielu blogerom takie pytanie do głowy przychodziło.
  Dobrze by było gdyby okazało się, że jesteś właściwym facetem na właściwym miejscu. Poza tym chyba będziesz miał teraz mniej czasu na delektowanie się widokiem ze swojej górki, a wiosna idzie .... .
 • @Andarian 18:44:57
  Życzę Ci abyś spełnił swoje zamierzania. Jeżeli masz określony cel , więc do roboty. Ale zawsze znajdą się tacy co nie bardzo będzie im to w smak.
  Trudno, takie mamy czasy.
 • @trybeus 18:49:38
  No własnie , to trochę jak z tą mgłą smoleńską. Nie wiadomo czy prawdziwa, czy sztucznie wywołana.
 • @Brat Żorża 18:39:10
  Wierzę jednak, że istnieje rozwiązanie w tym, co tylko na pozór wydaje się być typową kwadraturą koła. Mogę sobie pozwolić na podjęcie takiego wyzwania, to praca zazwyczaj szuka mnie, nie na odwrót. Jeżeli uda mi się odnieść sukces, będę miał z tego korzyści. Jeśli nie, zdobędę doświadczenie. Tak czy inaczej zawsze będę wygranym. Pozostaje tylko pytanie, czy oprócz mnie inni wygrają.

  Dobry biznes jest wtedy, gdyż jest on grą o sumie niezerowej. Gdy wszystkie strony czerpią ze współpracy korzyści. Wszystko jest tylko kwestią bilansu dostępnych zasobów i analizą tego, które z nich pozwalają na uzyskanie przewagi nad innymi podmiotami na rynku.
 • @Andarian 18:44:57
  ...Andarian ...weź prosze nie ośmieszaj się..."Pan Opara zwrócił się do części blogerów, o pomysły zwiększenia przychodów portalu..."- ja pieprzę żebranie to naprawdę świetne pomysły ???? chyba dla Romów ...ty chyba sam nie wierzysz w New Screen Dream...
 • Grzegorz
  Gratuluję!
  Masz bardzo ciężkie zadanie: jak uleczyć umierajacy portal. Wierzę, że uda Ci się znaleźć źródła finansowania tak aby ręki nie wyciągać do blogerów. Wierzę, że NE odniesie sukces, że namówisz 100 "na tratwie" do powrotu do ZMIENIONEGO NE.
  Krzysztof
 • @trybeus 18:55:09
  Prośba o pomysły padła już po odezwie do blogerów.
 • @zadziwiony 18:53:34
  Problem polega na tym, że większość ludzi nie rozumie, zasad na jakich funkcjonują portale internetowe. Dla mnie było oczywiste już od prawie roku, że na Nowym Ekranie coś się musi zmienić. Pamiętaj, że dawna redakcja była bardzo liczna. Nie była jednak w stanie wygenerować takiego ruchu na portalu, by w sytuacji ograniczonej ilości chętnych na reklamy wynikającej ze "złej prasy" NE zarobić na swoje utrzymanie. W sytuacji gdy redakcji praktycznie nie ma, można podjąć działania mające na celu bardziej zrównoważony wzrost, zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów.
 • @thot 19:04:26
  Dziękuję,

  W takiej sytuacji należy znaleźć właściwe lekarstwo. Nie ma co się łudzić, że chory, z dnia na dzień wstanie na nogi.
 • @Andarian 19:15:57
  Tak jest - biznes z misją.
  Teraz przynajmniej ta misja jest jasna: wywindowanie właściciela w senatory.
 • @Brat Żorża 19:16:32
  Warren Buffett powiedział też: "Wielkie okazje inwestycyjne pojawiają się, gdy wspaniałe spółki są dotknięte przez niespodziewane okoliczności, które powodują przecenę akcji."

  Jeżeli okaże się, że nie mam możliwości realizować swoich założeń zwyczajnie odejdę. Nie wisi nade mną topór i mam pewną swobodę w podejmowaniu decyzji. Wychodzę z założenia, że to Nowemu Ekranowi powinno zależeć, bym był usatysfakcjonowany z warunków pracy.
 • @grazss 19:50:26
  Z całą pewnością nie jest to misja, w której ja brałbym udział.

  Jaki widzę cel, już pisałem.
 • Misje i kalkulacje
  Trochę mi Ciebie żal, na tą poniewierkę. Przecież tu na ziemi krakowskiej, miałeś pod lasem (pełną i piękną) x (rodzinę i perspektywę).

  Powodzenia w przed - się - bieraniu ryzyk.
 • @mama de lux 17:40:06
  >jeżeli ktoś gwarantuje sprawność działania urządzenia w ciągu pewnego czasu, to jakim prawem masz pretensje o to, że urządzenie przestało działać po tego czasu upływie? dobrze się czujesz?

  Trafna uwaga. Generalnie, używanie urządzeń po upływie gwarancji powinno być nielegalne, a producent powinien domagać sie odszkodowania w przypadku wykrycia sprawcy.
  Licencja wygasła:(
 • @Andarian 20:06:05
  Gadanie o kryzysie nic nie daje w jego zatrzymaniu. Wreszcie Polska Demokracja Kwantowa się doczekała, równoległego i prawdziwego rozwojowego działania Nowego Ekranu w systemie czwór-władzy, która posiada możliwość podarowania Polakom minimalną równowagę, czego system trój-władzy nigdy nie może zrobić. Gratuluję stanowiska Zastępca Redaktora Naczelnego oraz Dyrektor ds. Rozwoju Nowego Ekranu.
 • @Andarian 15:09:12
  Czy bedzie tak jak chcemy, tego nie wiem. Nie wiem rowniez skad Ty mozesz to wiedziec.
  Jesli bede widzial antypolska, antykatolicka, separatystyczna, czy pedalska agitke, to juz bede wiedzial jakie te "niespodziankowe"zmiany sa.
  Chcesz wiedziec co chcemy, to wez do reki dane demograficzne Polski i na tej podstawie wykresl, raz na zawsze, to badziewie, o ktorym wspomnialem. Tego chce co najmniej 80% Polakow. Chyba, ze Twoj biznes plan ma nas z tym oswajac. Chetnie uslysze co mozesz na ten temat zdradzic ze swojej niespodzianki.
 • autor @ to sie nazywa "paserstwo",
  a nie stanowisko zastępcy Redaktora Naczelnego. Dla rozjaśnienia sprawy, Drogi świadomy zaRedNaczelu - "Przestępstwo paserstwa jest uzależnione od stopnia świadomości sprawcy. Świadomość ta nie oznacza, że sprawca musi wiedzieć, że rzecz została uzyskana za pomocą czynu zabronionego lub została użyta do popełnienia tego czynu czy też zna wszelkie okoliczności związane z pochodzeniem danej rzeczy. Wystarczy, że sprawca domyśla się, że rzecz ma taki charakter, mimo że nie zna szczegółów dotyczących określonego czynu zabronionego, w którym rzecz została uzyskana".

  A co będzie jeśli okaże się że bierzesz Reformatorze udział w zorganizowanym przestępstwie ?.
 • @Skad my to znamy 20:48:38
  Czego chce 80% Polakow?

  Nie ma w Polakach zgodnosci 80% co do religii katolickiej jako ich religii.

  80% (pewnie wiecej ) Polakow jest zgodna tylko na temat, ze sodomisci to zboczency.
  W KrK sa jednak zboczency-pederasci i co gorsza sa ukrywani przez KrK!

  Na pewno grubo ponad 80% Polakow uwaza pedofilie za przestespstwo!
 • @Andrzej Słonawski 20:55:19
  ...no właśnie ..o tym wpomniałem ..a jak się tak stanie, ze Łazarz odzyska domenę to ...$#%@&^*())^%%$#$####@@@@@#...aż mi wysiadają obwody od myślenia...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Grzegorz Talar
  Moim zdaniem to zatrudnienie Ciebie to bardzo dobra decyzja zarządu Nowego Ekranu - dzięki temu portal ten zyskał dużo w moich oczach.
 • @grazss 19:50:26
  A co złego w startowaniu do Senatu i windowaniu w tym innych?
 • @grazss 19:50:26
  nie, no , ... .
 • Do baranów/lemingów
  czyli tych, krórym "gwarancja" oznacza "boskie prawo".

  Złóżcie reklamacje na
  "NADMIERNE ZUŻYCIE PALIWA" - W samochodzie kupionym u "autoryzowanego" "dilera".
  Bo slowo "handlarz" nie przejdzie Wam przez gardło...
 • @Brat Żorża 18:39:10
  Moim skromnym zdaniem - baranów i ich braci (mniej, lub bardziej "roztropnych") - nawet najwyżej (ponad Himalaje) wykształconych - CO TO NIE UMIELI SWEGO WYKSZTAŁCENIA PRZETWORZYĆ W "MILIONERSTWO" - powinno się kasować.
  I - z NE, i z przestrzeni publicznej.
  Darowując Im - zmarnowanie "talentów" w Nich zainwestowanych.
 • @Andrzej Słonawski 20:55:19
  Z tego co słyszałem, nie zlikwidowano jeszcze w Polsce domniemania niewinności. Każda strona ma swoje argumenty. Mnie to nie interesuje. Ja uważam, że Nowy Ekran powinien przetrwać, niezależnie od tego jak w rzeczywistości było.
 • @Andarian - BTadeusz 18:20:39
  Czekam na komentarz.
  Zainwestowałem swój autorytet w Pana...
  Musi Pan zaryzykować - albo demokracja...
  Albo blamaż.
  Jestem "no name".
  Ale...
  Proszę wklikać w gogle
  Szanowni Politycy.
  PRZEDSTAWCIE NAM PLAN SPŁATY POLSKIEGO ZADŁUŻENIA.
  I nie ustanę w pomysłach.

  Pro, czy anty - NE.
  Jeśli olejecie demote - polegniecie.
 • @Nathanel 21:23:40
  Wyglada na to, ze ty chcialbys, by NE bylo koszerne.
 • @Nathanel 21:23:40
  "Ta najszersza publiczość to powód wszelkich nieszczęść NE."

  Wprost przeciwnie. Duszenie się we własnym sosie wzbogaca tylko szlachetne mięsiwa podczas obróbki, nie taki portal jak NE.
  Im różnorodniejsza publika, tym lepiej dla NE.
 • @Andarian 21:26:10
  trochę prawnej wiedzy by się przydało, ale wystarczy tylko przeczytać to co powyżej. Literalnie. Nie ma zasady domniemania niewinności.
  "(...)sprawca domyśla się, że rzecz ma taki charakter, mimo że nie zna szczegółów dotyczących określonego czynu zabronionego, w którym rzecz została uzyskana"
  - a Pan tę wiedzę więcej niż "domyślną" posiada. Więc jednak paser, a nie zaRedNacz.
 • @Andrzej Słonawski 21:36:48
  jaką "wiedzę" ??? Co to za BREDNIE !?!? O czym ty piszesz ???
 • @Brat Żorża 21:12:55
  Ależ to nie ta bajka!
  Historia NE, to wypisz wymaluj bajka o Śnieżce i siedmiu kranoludkach;)
  Do pewnego momentu wszyscy na zamku żyją we względnej harmonii. Kiedy zła królowa orientuje się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza (inteligentniejsza, ma wspanialsze pomysły itp), nakazuje ją zgładzić. Tymczasem Śnieżka, nie taka znów głupia, zmyka z zamku i organizuje wraz z siedmioma krasnoludkami, czynny ruch oporu.
  I tu możemy dywagować, czy Śnieżka kiedyś tryumfalnie powróci na zamek, czy też może ta bajka będzie miała zupełnie inne zakończenie...
 • @Andrzej Słonawski 20:55:19
  - czy jeżeli ktoś dostarcza usługi do firmy, która działa w ukradzionym budynku, to dostawca usługi jest paserem ???

  - czy jeżeli ktoś kupi domenę Nowy Ekran, a potem ją odsprzeda, a potem się okaże, że jednak należała do jakiegoś innego właścicielem to jest paserem ???

  To jakieś kosmiczne BREDNIE !!!

  Paserstwo to WPROWADZANIE DO OBROTU kradzionych rzeczy w taki sposób, aby wyglądały na niekradzione !!!!!

  W przypadku domeny NE nawet, gdyby się okazało COKOLWIEK z tamtej afery prawdą, to nie ma najmniejszej mowy o takim przypadku, nawet gdyby ktoś handlował domeną Nowy Ekran !!!

  Nie masz ZIELONEGO POJĘCIA o prawie i sensie słów, które przytaczasz !!!

  Choćby z tego powodu, że sprawa domeny Nowy Ekran jest publiczna i nie ma tutaj elementu WPROWADZANIA W BŁĄD !!!

  W ogóle wydumałeś jakiś bzdurny pseudo-problem !!!
 • @GPS 21:07:32
  A czy ja powiedziałam, że to coś złego?
  Tylko trzeba otwarcie o tym, bez kombinacji alpejskich.
 • @BTadeusz 21:31:27
  Jutro zamierzam zamieścić na moim blogu (tutaj będę publikował teksty tylko i wyłącznie dotyczące spraw Nowego Ekranu) tekst dotyczący Narodowej Demokracji. Ludzie w rzeczywistości słabo znają istotę tego frontu politycznego. Trzeba bowiem nadmienić, że był to cały front szerokich poglądów złączonych zaledwie kilkoma wspólnymi mianownikami. Na swój sposób temat ten dotyczy także Nowego Ekranu.
 • @Nathanel 21:41:09
  ''Co zmieniasz nick na nożyce .''
  //

  Masz pytania na temat mojego nicka?
  Pytaj, a wyjasnie ci.


  //
  ''NE ma nie być portalem religijnym ale ściśle przestrzegac uniwersalne zasady moralno etycze.''
  //

  Czy chcesz ustalac jakim portalem ma byc NE?

  Przemawia przez ciebie pycha, to takie typowe dla Amerykanow, oni sa tacy uber, oni wszystko wiedza najlepiej, ustalaja jak ma byc na swiecie...

  Uniwersalne zasady moralno etyczne???

  To znaczy jakie? Te twoje?
 • @Andarian 21:57:23
  OK.
  Jestem i kreatwny i agresywny.
  Czyli pozytywny i kontrastowy.
  W dobrej sprawie wesprę - bezinteresownie.
  W złej... no cóż... -:)))))))
 • @Nathanel 21:49:45
  Mnie, jako czytelnikowi nie przeszkadza różnorodność poglądów. Nie przeszkadzała by mi również obecność i ateistów i sekciarzy, pod warunkiem "nie zalewania" portalu nadmiarem treści.
  Nie rażą mnie czyjeś, nawet najbardziej skrajne poglądy. Irytuje jedynie sposób skracania dyskusji do następującego schematu (zawsze taki sam, tylko epitety różne):
  "skoro nie wierzysz w (dowolne wpisać), to jesteś: pedałem, lewakiem, debilem, ćwokiem, niepełnosprawnym umysłowo itd.
 • @Elis 22:05:53
  Za takie "ad personam" - należy się bezwarukowy, dożywotni BAN.
  Bez dyskusji o demoratyczności NE.
  BEZ DYSKUSJI!!!
 • @Grzegorz Talar 17:10:29
  nie bardzo wiem, do kogo piszę, andarian, talar ? Może podpisuj się łącznym pseudo,

  o ile pamiętam, Andarian był bardzo zajętym człowiekiem realizującym jakieś wyszukane projekty w inowacyjnych przedsięwzięciach,

  skąd więc bierze czas na redektorzenie ? nie ten Andarian ?

  a jeśli chodzi o dziłalność około ekranową, to od dawna tłukłem Panu Oparze, że tylko działalność wspierające ekonomicznie zdychających ma sens.

  Tak więc może nie przedsiębiorców, tylko zwykłych ludzi warto jednoczyć wokół działalności, która pomoże im przeżyć.
 • @
  A Dyrektorowi gratuluję i życzę powodzenia:)
 • @Andrzej Słonawski 21:36:48
  Nie interesuje mnie po czyjej stronie jest racja. Ja jestem po stronie blogerów. Uważam, że to miejsce jest ważniejsze aniżeli wzajemne roszczenia Panów Opary i Parola. Nic nie mogę poradzić na to, że osoby, które stworzyły to miejsce, postawiły wyżej własny interes aniżeli dzieło, które udało im się stworzyć. Proszę zwrócić na absurd Swojego postępowania.

  Jeżeli racja jest po stronie Łażącego Łazarza to działanie na szkodę Nowego Ekranu jest równocześnie działaniem na własną szkodę... Jak dla mnie zwyczajnie niedorzeczne zachowanie.
 • @mama de lux 17:40:06
  tak, ja się dobrze czuję, i nie jestem złodziejem,

  za komuny konstruowane urządzenia, które mają wytrzymać co najmniej,

  teraz konstruuje się, aby wytrzymały co najwyżej.

  No i umowa jest oszustwem, aby nie była oszustwem sprzedawca powinien sprzedawać na dwa lata, a potem utylizować.
 • @BTadeusz 22:08:31
  Różnie z tym banem bywa...
  A pojęcie "ad personam" zdaje się być mocno nadużywane;)
 • @Nathanel 22:14:19
  Ty tez ''nozycami'' jestes, bo sie odezwales.....

  Ale wracajac do tego co napisales:

  ''NE ma nie być portalem religijnym ale ściśle przestrzegac uniwersalne zasady moralno etycze.''

  UNIWERSALNE NIE znaczy TYLKO dla tych z ''wyrobionym podniemieniem'', jak to nazwales:

  http://grzegorztalar.nowyekran.pl/post/89213,nowy-ekran-biznes-z-misja#comment_779601

  Zatem sam sobie przeczysz.

  Pewnie, ze moj nick ciebie przeraza, bo sklada sie z dwoch slow biblijnych (jezyki oryginalne), a ciebie (jak na razie) cala nauka Biblijna przeraza.
 • Znów się zaczyna
  I znów o piniądzach zaczyna się gadka. Gdy ostatnio pan Opara po prośbie chodził, dobrze to się nie skończyło. Chłopaki moje nie miały nic do czytania przez dobry tydzień, aż musieliśmy z onetu tematy na nasze pogadanki wieczorowe w Klubie Żołnierza podkradać. No i stracilliśmy zaufanie do portalu. Tak, że od nas kasy żadnej już nie będzie, panowie Redakcja. Poza tym bieda straszna u nas na wsi a i na jednostce też. Ten przednówek będzie straszny, bambry po wsiach zaczęły króliki hodować i nutrie, całkiem jak przed stanem wojennym. Kłusowników na poligonie to teraz codziennie przeganiamy, już nawet ich nie spisujemy i nie legitymujemy wcale. Zacieru na kartoflach to nikt już teraz prawie nie nastawia, na korę z młodych brzózek się przekwalifikowali nasi bimbrownicy, i na trociny z tartaku. A drzewa tej zimy to tyle na lewo wycięli, że aż żeśmy naszych koszar na mapie satelitarnej nie poznali, bo kiedyś było zielono, a teraz pusty płaskowyż się zrobił. A jak w Popielec mieliśmy mszę otwartą w naszej koszarowej kaplicy i miejscowi usłyszeli od Pana Kapelana, że post jest dzisiaj i że tylko jeden posiłek do syta wolno, to tylko spojrzeli po sobie i twarze w katany pochowali. Do syta to jedzą przy niedzieli, a i to nie każdy. W przedszkolu, co mu patronujemy honorowo, dzieciaki nie chcą już kredek i plasteliny, ale dobierają się nam do polowych racji żywnościowych, jeśli nieopatrznie zostawić plecach bez opieki. Tak, że na Redakcję dawać nie mamy z czego i obawiam się, że wy tam na Warszawie będziecie musieli zrewidować swój redakcyjny model biznesowy.
 • @Brat Żorża 21:12:55
  ...spoko Bracie Żorża..nawet jakby Potwór Łazarz wrócił to masz jeszcze wielu Braci..następny będzie o ile pamiętam Brat Brata Żorża...
  http://trybeus.nowyekran.pl/post/86027,brat-zorza-odc-20
 • @Pan podporucznik 22:31:41
  ...Panie podporuczniku...jak zwykle ...rzeczowo i na temat ...wielki szacun pozdrawiam całe koszary i szanowną małżonkę podporucznika...
 • @Pan podporucznik 22:31:41
  Panie podporuczniku... Bida na jednostce bidą, ale gdyby przez Nowy Ekran się do was zgłosił chłop, co mu po przeszczepie wątroby piwniczka tanio do sprzedania się znalazła, to byście przecież nie pogardzili.
 • @andrzej61 22:50:55
  ...no tak , przecież szyld z napisem NOWYKURNIK.PL podobno należy do Łazarza...:))
 • @interesariusz z PL 22:08:49
  To cały czas jeden i ten sam Andarian. Nazywam się Grzegorz Talar. Uznałem, że Nowy Ekran wart jest tego by poświęcić mu trochę czasu. Czy będę miał możliwość zrealizowania wszystkich zamierzeń? Czas pokaże.

  Społeczności internetowe stanowią w dniu dzisiejszym najszersze pole do podejmowania innowacyjnych działań. Ludzie w większości przypadków jeszcze nie rozumieją jaki potencjał tkwi w przestrzeni wirtualnej.
 • @Andrzej Słonawski 20:55:19
  Panie Słonawski,

  Po co Pan takie bzdury i głupoty pisze.
  Najłatwiej pisać głupoty, krytykować - w tym ma Pan wiele sukcesów.

  Niech Pan albo Pana koledzy udowodnią te wszystkie brednie.

  Życzę powodzenia
 • @Marek.Lipski 01:06:58
  nie ma czegoś takiego jak "odliczenie straty od podatku" !!!!

  Można jedynie POMNIEJSZYĆ PODSTAWĘ OPODATKOWANIA o wielkość straty, a to oznacza de facto możliwość obniżenia podatku o 19% wartości straty. A więc w przypadku straty 100 TRYLIARDÓW dolarów można obniżyć podatek zaledwie o 19 TRYLIARDÓW dolarów ...
 • @andrzej61 01:25:30
  Nowy Ekran nigdy nie będzie porażką !!!

  Gdyż kilka tysięcy osób nauczyło się przez dwa lata tak wiele, że nawet nagłe zniknięcie NE nie zmieni już tego faktu !!!

  Ci ludzie (te kilka tysięcy) będzie działać dalej w swoich lokalnych społecznościach, będą rozwijali różne idee, stosowali metody poznane tutaj na wspólnych rozmowach itp.

  Rzecz w tym, że o ile dawniej każde dobro miało swój fizyczny wyraz i wymagało fizycznej aktywności do swojego powstania, to dzisiaj dobrem są idee, które można potem dowolnie kopiować już bez kosztów !!!

  Tak więc Nowy Ekran można porównać do fontanny z wodą, która pojawiła się na pustyni i która umożliwia istnienie wielu różnych idei i poprzez nie wpływa na rzeczywistość.

  Tego rodzaju doświadczenie powoduje, że system polityczny nie będzie już w stanie "wejść do tej samej rzeki" !!!

  Coś się zmieniło, gnojarze z gówna wybiórczego !!!! Pierdolona gwiazdo śmierci !!! To już KONIEC !!!!!

  GAME OVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Mam nadzieję, że najbliższe 4 wybory (EP, Prez, central i local) pokażą, że w Polsce nastąpił ŚWIT NOWEJ ERY !!! Że ludzie nie wybiorą już starych złodziejskich mord odpowiedzialnych za dno i upadek społeczeństwa !!!

  Wbrew zwolennikom teorii spiskowych i NWO stawiam tezę, ze nowe technologie UNIEMOŻLIWIAJĄ jakąkolwiek kontrolę społeczeństwa !!!

  Budowa NWO przypomina budowę domku z zapałek lub ustawiania domina ze 100 milionów elementów przez kilka tysięcy ludzi, z których nieznana ilość jest wrogo nastawiona do zbudowania konstrukcji.

  Żeby udało się stworzyć skutecznie NWO, KAŻDY z tych tysięcy ludzi musiałby być ZDETERMINOWANY i LOJALNY, a jednocześnie MĄDRY, aby nie popełnić ANI JEDNEGO BŁĘDU !!!

  Ale wystarczy JEDEN BŁĄD lub JEDEN nielojalny człowiek, a cały domek z kart, całe to gówno wybiórcze zawali się jak autorytet SZAMBOrskiej ...

  Kto zna prawa wielkich liczb i statystykę, ten wie, że zbudowanie takiego systemu jest NIEMOŻLIWE i przypomina próbę napisania Hamleta przez Szekspira skaczącego jak małpa po klawiaturze !!!!

  Można t też porównać do "efektu motyla":
  system budowania NWO jest tak niestabilny, jak warunki atmosferyczne w kontekście "efektu motyla" ...

  Ale naiwni ludzie potrafiący liczyć do nieskończoności przy pomocy czterech liczb (jeden, dwa, dużo i wielkie mnóstwo) będą oczywiście z wypiekami na twarzy, schowani pod kocem, żeby nikt ich nie słyszał opowiadać w wielkiej tajemnicy, że "ONI robią spisek !"

  Miejsce tych biednych ludzi jest szpitalu psychiatrycznym ...

  A co do spisków, to oczywiście one są i to nawet w każdej gminie, ale są to procesy KOMPLETNIE NIE STEROWALNE ...
 • @Andarian 18:54:47
  Panie Redaktorze, kolego Andarian, życzę powodzenia i sukcesu w realizacji planów. Ja osobiście czuję się tu dobrze, sądzę, że wielu blogerów również.
  Mam podstawową nadzieję, że zdobywane środki na prowadzenie portalu, nie zaślepią administracji, jak to ma miejsce u konkurencji p.Janke, który po przykrywką wydumanej demokraci i wolności słowa, stosuje bezczelną cenzurę, poniża blogerów kasując im dorobek blogerski, samych blogerów szykanując ukrywaniem, ograniczając dostęp ich pracy czytelnikom, do tego nie podając nawet regulaminowych zasad, czemu i za co są tak traktowani, bezczelność osiągnęła tam szczyty hipokryzji i zakłamania.
  Mam nadzieję, że hasła prezentowane, nie będą tylko pustym słowem, by po czasie stać się częścią systemu zakłamania i służalczości względem panującego w Polsce układu poprawności politycznej, co widać ak na dłoni w S24. Jeżeli portal będzie ostają wolności słowa i dawał pierwszeństwo prawdzie, jestem przekonany, że zmyje z siebie łatkę i plotki o jakieś bliżej nieokreślone konotacje, po czynach ich poznacie.
  Życzę powodzenia i róbcie co się da, by prawda wygrała, to cel nadrzędny, Polska potrzebuje prawdy jak powietrza.
  Jeżeli ja sam będę widział spełnienie moich oczekiwań, sam sięchętnie włączę nie tylko w promowanie portalu, co już czynię, ale może uda mi się przyprowadzić reklamodawców.
  Powodzenia
 • @Nathanel 21:23:40
  Dla najszerszej publiczności jest MCDonald."

  tu się nie zgadzam, ta ochłapówka nie jest dla pospolitego "pożeracza mięcha", wystarczy policzyć koszty i porównać z przeciętną restauracją, by sobie pojeść, trzeba wydać min. 50-100 zł, za co mam przyzwoity obiad i przyzwoitym otoczeniu i obsługą, unikam Mac-coś tam, jak ognia, śmieci nie zamierzam jadać, jeszcze czasem kawę, herbatę ostatecznie frytki, np. będąc w drodze.

  co do "smakoszy", też napisałem, że tego nie popełnią, to widać na S24, jak można się stoczyć z legendy demokracji, w wazeliniarza "salonowców".
 • włosy dęba stają,
  jak się czyta co niektórych tu piszących, idźcie sobie do S24 wypisywać dyrdymały jakie tu bazgrolicie, tym bardziej pod adresem admina czy właściciela, sekundy nie doczekacie tam obecności, wykastrują i wykasują, a już szczególnie pod adresem założyciela Janke, ten to ma juz przerośnięte ego na maxa, bez charakteru i honoru.
  Gdzie wasze zainteresowania rozwojem portalu, gdzie możecie do woli się wyżywać, nawet jak się wkradnie słowo objęte cenzurą, to nie jesteście kasowani, ukrywani itd. Jeżeli wam tu tak źle, że wszystko jest dla was tylko czarne, to jest ONET, ale musie być poprawni politycznie, narzekań na obecną władzę nie puszczają.
  Zajmijcie się tym, co właściwe, by można było pisać prawdę bez cenzury, a biznes portalu zostawcie właścicielom, a możecie też pomóc, by to się udało, bo z tego co tu można "wyczytać", nic dobrego nie wynika, wręcz szkodzi.
 • Amnestia dla Podlasie21, gratulacje dla nowego, drugiego szefa Andariana
  Blog http://p21.nowyekran.pl/ jest znowu dostępny.
  Gratulacje dla nowego szefa za podjęcie odważnej decyzji!

  Skasować całego bloga za jeden dyskusyjny rysunek zatytułowany do tego "to tylko sztuka"- wprost nie do pomyślenia.
  http://zakop.blogspot.de/

  Notka "to tylko sztuka" z 5 marca 2013 r. pozostaje w dalszym ciągu wycięta. Dyskusję na ten temat "Czy Polacy nie wiedzą już, co to jest honor" będę musiał prowadzić gdzieś indziej, a szkoda.

  Apeluję do nowego szefa biznesu internetowego Andariana by się zastanowił: muszę porównywać antypolski awatar Galluxa z jego rzekomo antysemickim wariantem "to tylko sztuka" na innym portalu?

  Czy nie lepiej załatwić tą przykrą sprawę po męsku i wyciąć również Galluxowi jego zdecydowanie antypolski, uwłaszczający Polakom awatar?
 • @adevo 03:47:04
  Wytnij sobie człowieku migdałki, bo ci wyraźnie przeszkadzają w asocjacji przez podobieństwa.
  Przy okazji popraw swoją polszczyznę: tĘ (...) sprawĘ
 • @BłękitnyOceanstnieje 04:57:29
  Od wczorajszego popołudnia padło tutaj wiele ciekawych i mądrych wniosków dotyczących Ne. No cóż , zobaczymy jak będzie z realizacją.
  Nowe kierownictwo niech się spręża , bo wróg nie śpi i czycha na nową redakcję Ne. :-))).
 • Witaj andarian
  Nie mam zwyczaju zaglądać na pudło, gdy widzę tam nowe nazwisko.
  Już tyle cudotwórców, efemeryd przewinęło się przez NE, że stało się to nudne.
  A tu miła niespodzianka. Okazuje się, że stary znajomy awansował.
  Będzie na kim psy wieszać ;)

  Mam nadzieję, że pociągniesz ten wóz w dobrym kierunku.

  Pozdrawiam
 • @BłękitnyOceanstnieje 04:57:29
  Skąd tyle negatywnego nastawienia. Błękitny ocean istnieje. Nie moja wina, że dotychczas próbowano tą łajbą pływać tylko po wciąż zaczerwienionych wodach przybrzeżnych?

  Trochę wiary w to, że Nowy Ekran może nieść korzyści wszystkim, którzy zechcą go współtworzyć.
 • @jazgdyni 06:32:37
  Witaj,

  Liczę na to, że na Nowym Ekranie są jeszcze osoby, które są w stanie dostrzec dobro wspólne tego przedsięwzięcia. Tylko w oparciu o takie osoby da się zbudować coś z sensem.

  Pozdrawiam,
 • @Andarian 07:54:10
  Wczoraj bylem w NE i rozmawialiśmy o utworzeniu zakładki Polska racja Stanu.
  Opara wspominał o Panu.
  Jak Pan wie - doceniam Pana wiedzę cząstkową w tej kwestii, ale nie uważam, że jest Pan obecnie zdolny do syntezy.
  Niemniej - w zakresie biznesowym - może pana działania będą udane. W zasadzie liczę na to.
  Mój cel - to wspomniana misja.
  Bo jedynie poprzez wyartykułowanie zasad oceny w zgodności z Polską racja Stanu - można oceniać poczynania obecnych władz.

  Myślę, że będziemy współpracowali.
  Pozdr.
 • @Andarian 07:54:10
  Życzę powodzenia. Kto jest wytrwały w rzeczach małych, temu powierza się duże.
 • Andarianie!
  ...a to Ci news! To chyba najlepsze co mogło spotkać NowyEkran. Gratuluję nowego wyzwania.
  Tylko czy to jest dobre dla Ciebie i sprawy? Nie mam takiej pewności.

  Czytając Twój post znajduję bardzo dużo rzeczy, które również chodzą po mojej głowie - więc życzę Ci jak najlepiej.

  ...chociaż nie jestem pewien czy nie szkoda Ciebie na spaloną firmę... czy nie szkoda Ci nazwiskiem swoim firmować człowieka o takiej - a nie innej - sławie?

  Po prostu Twoja wizja trochę kłóci mi się z oparami zapachów unoszącymi się nad nowymekranem - martwię się, żebyś nie zmarnował swojej energii i pomysłowości...

  Niemniej jednak życzę Ci wszystkiego dobrego - ale bądź czujny i uważny. Możesz na mnie liczyć gdybyś potrzebował opinii, porady lub zdania kogoś innego, z boku.
  Pozdrawiam - dla mnie poprostu nowyekran jest już innym miejscem niż "przed" - i nie potrafię się tu odnaleźć...
 • @Marek.Lipski 09:19:30
  Zamiast tworzyć "strefy bezcłowe", należy ZNIEŚĆ NATYCHMIAST WSZELKIE CŁA i to JEDNOSTRONNIE !!!
 • @mama de lux 00:33:17
  to może jakaś rada, jak się przenieść z powrotem do komuny ?
 • @Marek.Lipski 01:06:58
  a dlaczego nie wygrałeś w lotto, przecież tylu ludzi wygrało, jakie to było proste?

  Chcesz coś zmienić, pisz intrukcje, to ludzie je podchwycą.
 • @Autor
  Witam Szanownego Autora.
  Nie wiem czy gratulować, czy też współczuć tego awansu. Piszę to bez ironii i złośliwości, bo podobnie jak większośc blogerów, którzy w ostatnim czasie odeszli z NE, lub jak ja zawiesili publikacje na tym portalu, nie wiem, co się tutaj tak naprawdę stało. Wyjaśnienia obu stron konfliktu sprowadzają się naogół do subiektywnych, nieudokumentowanych opinii, co całkowicie uniemożliwia wyrobienie sobie samodzielnego poglądu na całą sprawę. W tej sytucji możemy tylko spekulować, a ja z zasady tego unikam.

  Z wyjątkiem byłej redakcji NE, nikt z blogerów, którzy opuścili portal, nie czerpał korzyści materialnych (przynajmniej bezpośrednich) z publikowania tutaj. Dlatego, dla nas (sądzę, że inni, będący w podobnej systuacji co ja, podzielają to zdanie) o wiele ważniejsze od kondycji finansowej NE, jest kompletne, rzeczowe i udokumentowane wyjaśnienie sytuacji, która była przyczyną naszego odejścia. Ale oczywiście istnieje też inna możliwość: można postawić krzyżyk na całej sprawie i autorach, którzy opuścili portal i liczyć na to, że pojawią się nowi, równie dobrzy i aktywni społecznie, albo nawet lepsi. Kto wie, może to właściwa droga?

  Pozdrawiam.
 • @Ultima Thule 11:05:35
  Dokładnie opisałeś, nowy system liczenia po braku matematyki kilkanaście lat na polskiej maturze od 1993 roku i teraz całe pokolenie „naiwni ludzie potrafiący liczyć do nieskończoności przy pomocy czterech liczb (jeden, dwa, dużo i wielkie mnóstwo):)
 • @goodness 13:26:51
  co więcej ! Oni potrafią doliczyć do nieskończoności DWA RAZY !!!
 • @Ultima Thule 14:24:19
  Wiem, dla nich zera nic nie znaczą. Przy wycenie TV redaktor zastanawiał się czy majątek ma wrtość 3 miliardy, czy 3 biliony?
 • ---- Panie ??!! dlaczego na wszystkich obrazach jest jeleń ?
  --widzisz Pan !! co rozkładam sztalugi -zaczynam malować - to szelma wyłazi mi zza krzaków :))))
 • -------------- tęsknota :)))
  http://www.youtube.com/watch?v=TbSbsQbx5VA
 • -----------------
  http://www.youtube.com/watch?v=f8FxNS4hSMg
 • @Autor
  O co chodzi z tym muleniem się serwera NE?
  Chyba warto byłoby podać jakiś komunikat?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31